Психолого-педагогічний центр Розумійко
Ліцензія №1330 від 26 липня 2019 року на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти

Ліцензія №1454 від 15 серпня 2019 року на право провадження освітньої діяльності у сфері повної середньої освіти


Перше питання, яке виникає у дбайливих батьків: в якому віці краще вчити дитину шахів? Чи є сенс навчати малюка такій складній грі до першого класу?Психологи одностайні - треба поспішати! Фахівці вважають, що є три причини для занять шахами саме в дошкільному віці.  

  •  
  • Ранній старт виправданий, перш за все, якщо ми хочемо виростити чемпіона. Багато великих шахістів почали осягати ази стародавньої гри досить рано. Судіть самі: Х.Р. Капабланка і А. Карпов познайомилися з давньою грою в 4 роки, Н. Гапріндашвілі і Г. Каспаров - в 5 років, В. Смислов і Б. Спаський - в 6, А. Альохін і М. Таль - в 7.
  •  
  • Втім, не всі діти, кого захопить шахова гра, стануть чемпіонами. Тому для більшості з нас важливіша друга причина раннього знайомства з шахами - бажання виростити гармонійно розвинену людину. Не випадково охоче проводили дозвілля за шахівницею А. Пушкін і М. Лермонтов, І. Тургенєв і Л. Толстой
  •  
  • Остання причина криється в благотворному впливі гри на підготовку до школи. Дитсадкові пора колись закінчиться, а експериментально підтверджено, що діти, втягнуті досить рано в чарівний світ шахів, краще встигають у школі, особливо в точних науках, і навіть швидше роблять домашні завдання. Гра в шахи вирішує відразу кілька завдань:


Пізнавальну:
розширює кругозір, вчить думати, запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, орієнтуватися на площині (що вкрай важливо для школи). Розвиває винахідливість і логічне мислення.

Виховну: виробляє цілеспрямованість, витримку, волю, посидючість. А також уважність і зібраність. Дитина, яка навчається цій грі, стає самокритичною, звикає самостійно думати, приймати рішення, боротися до кінця, не сумувати при невдачах.

Естетичну: збагачує внутрішній світ, розвиває фантазію, вчить радіти красивим комбінаціям.

Фізичну: спонукає приділяти час фізкультурі, щоб вистачало сил і витривалості сидіти за шахівницею.

Корекційну: допомагає гіперактивному малюкові стати спокійнішим, врівноваженим, вчить непосиду довго зосереджуватися на одному виді діяльності.

  Ми пропонуємо заняття з шахів діткам з 3-х років. Є групова та індивідуальна форми роботи.

  Розклад уточнюйте в адміністратора.


 


назад